Logo - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Mirowie
22 marca 2023

Radosne Nutki i Kamila Guza po raz trzeci laureatami "Dziecięcej Estrady Folkloru"

W sobotę 18 marca 2023 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się kolejna edycja konkursu „Dziecięca Estrada Folkloru”. Zespół Radosne Nutki uczestniczył w nim po raz trzeci i trzeci rok z rzędu został jego laureatem w dwóch kategoriach: zespół śpiewaczy i solista. W tegorocznej edycji konkursu, tak samo jak w ubiegłym roku Radosne Nutki zajęły zaszczytne I miejsce. Solistka zespołu Kamila Guza trzeci raz z kolei została laureatką przeglądu. W tym roku zajęła III miejsce.

 

Od wielu lat Wojewódzki Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Kielcach pielęgnują i zachęcają środowiska dziecięco-młodzieżowe do kultywowania tradycji regionalnej organizując Dziecięcą Estradę Folkloru. Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci i młodzieży do lat 18. W tym roku przesłuchania konkursowe trwały od wczesnych godzin rannych i zgromadziły bardzo liczną grupę utalentowanych uczestników. Na scenie zaprezentowali się dziecięcy wykonawcy folkloru: soliści-wokaliści, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz instrumentaliści. Wszystkich połączyła wspólna pasja i wspólny cel jakim była popularyzacja ludowego muzykowania, śpiewu, tańca i zwyczajów ludowych charakterystycznych dla ziemi świętokrzyskiej oraz promocja amatorskiego ruchu dziecięcego i młodzieżowego.
Występy oceniała Rada Artystyczna w składzie:
Rada Artystyczna w składzie:
- Edyta Bobryk – muzyk – z-ca dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach;
- Jerzy Gumuła – muzyk – wieloletni kierownik Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK;
- Krzysztof Korban – muzyk – instruktor zespołów folklorystycznych;
- Agnieszka Adamczyk – choreograf – Zespół Pieśni i Tańca „Kielce”.

 

Podczas przesłuchań konkursowych każdy z uczestników miał za zadanie zaprezentować dwa utwory zgodne z tradycjami regionu, który reprezentował. Co istotne – musiał to być nowy program, niewykonywany podczas wcześniejszych edycji .
Jury oceniało poziom artystyczny każdego występu (czystość śpiewu, dykcję, technikę wykonania, interpretację), dobór repertuaru, a także zgodność etnograficzną.

 

Dzięki tego typu przedsięwzięciom regionalny folklor zachowuje swoją ciągłość i za to serdecznie dziękujemy Organizatorom konkursu. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu.

 

 

 

 

 

 

Patron

Logo - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Mirowie

Patron

Odwiedź nas:

Dyrektor szkoły

mgr Jan Wojciech Ulewiński

Administrator strony

 Renata Latos

Patron

Mirów Stary 34, 26-503 Mirów Stary

Adres do e-doręczeń: 

AE:PL-46928-37026-IGJIT-32

pspmirow@mirow.pl

  Dane kontaktowe: 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II

w Mirowie